Rodzina

NIE! – Matce Polce!

Od ostatniej i zarazem pierwszej aktywności na blogu, minęło trochę czasu. Za każdym razem powtarzam sobie, że tym razem będę konsekwentna wobec siebie, że zrealizuję wszystkie swoje plany które wcześniej w punktach spisałam na kartce. Jak widzisz po blogu, jednak nie jestem w tym dobra. Przez te cztery miesiące ciszy, dużo myślałam nad tym jak wygląda moje życie, jak dysponuję czasem, czy wykorzystuję szanse, które dostaje od losu. I wiesz co? Jestem w dupie…

Mając 23 lata, nie osiągnęłam w życiu NIC. Nie mam doświadczenia zawodowego, wyższego wykształcenia, nawet prawa jazdy. Jedyne co mam to stan cywilny i dwójkę dzieci, które kocham nad życie. Jestem typową matką polką, która trochę zasłaniała się macierzyństwem. A to nie mam czasu na to aby się umalować, no bo jak tu się umalować jak jedno dziecko cały czas wisi Ci na rękach, a drugie jak ten rzep trzyma się kurczowo Twojej nogi. Po co się ładnie ubierać, skoro zaraz na tych łaszkach wyląduję zmielona zupa pomidorowa, albo ukochane dziecko nabawi się niestrawności – w takim wypadku najlepszy jest rozciągnięty dres. Nie mam czasu zjeść normalnego posiłku, jem w biegu co popadnie. Efektem są dodatkowe kilogramy, które ciężko jest później zgubić. Życie towarzyskie umarło z dniem urodzenia dziecka. Jak już dojdzie do jakiegoś spotkania ze znajomymi to jedynymi tematami są kupki, obiadki, ząbkowanie. Brzmi znajomo? Pewnie tak, bo tak wygląda życie wielu polskich matek.

Tęsknisz do czasów gdy miałaś nieskazitelny wygląd, figurę jak modelka, dużo znajomych z którymi spotykałaś się tak często jak to było możliwe? Dawna Ty wróci wystarczy, że tego bardzo chcesz. Powiedz sobie DOŚĆ! PRECZ Z TYPOWĄ MATKĄ POLKĄ! Przerwijmy ten stereotyp razem! To, że mamy dzieci nie oznacza, że musimy utracić swoją kobiecość. Nie oznacza, że musimy rezygnować z samodoskonalenia.

 1. Zadbaj o siebie! – zrób włosy, make up, paznokcie. Od razu poczujesz się lepiej.
 2. Wymień szafę. – jeśli tak jak ja, chodziłaś w dresach rozciągniętych bluzkach itd. a chcesz zmienić się w seksowną kobietę czas powiedzieć dawnym ciuszkom Bye. Sukienki, spódnice, bluzeczki dekoltem za tym się rozglądaj;)
 3. Zmień nawyki żywieniowe. – Jedz zdrowo, ogranicz cukry, alkohol.
 4. Wprowadź aktywność fizyczną. – Jeśli nie masz czasu, albo z kim zostawić dzieci, proponuje ćwiczenia w domu. Skoro masz czas na czytanie tego posta, to masz czas na trening.
 5. Powrót do pracy, kursy, praca zdalna. – Jeśli masz możliwość, wróć do pracy. Nic tak nie zmienia, jak kontakt z drugim człowiekiem. Jeśli natomiast nie masz możliwości, proponuje zapisać się na krótkie kursy.

Tych punktów może być dużo więcej. Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu chcesz zmienić siebie i swoje życie.

Ja już zaczęłam przemianę. Dołączysz do mnie?

 • Życzę Ci powodzenia w wytrwaniu w postanowieniach! Ja na Twoim miejscu nie szukałabym „starej” siebie, ale zwracała się ku „nowej” – innej, dojrzalszej. Trzymam kciuki! 🙂

 • Patrycja Czubak

  Walcz, wyglądasz przepięknie w tej nowej odsłonie 🙂

 • Małgorzata Nowak

  Zawsze sobie powtarzałam, że do typowej „rozmemłanej” Matki Polki, co to pięciu minut na makijaż w ciągu dnia nie znajdzie, nigdy się nie upodobnie. I wtedy przyszedł pierwszy trymestr ciąży, który całkowicie odmienił moje myślenie… ;D trzymam kciuki za samorealizacje! :*

  • Heh, to możemy sobie podać rękę! 😊 dziękuję Ci bardzo! 😘